MUDr. Helena Hlaváčková 

 

 Interní a diabetologická ordinace 

 

 

 

Diabetologie je v Klatovech naším hlavním oborem. Zabýváme se jak diabetem typu 1., tak typu 2. Diabetes 1. typu postihuje nejčastěji mladší pacienty do 35 let věku a vzniká tím, že slinivka břišní vyrábí nedostatek inzulinu. Což může být způsobeno poškozením tkáně slinivky. A to buďto infekcí či autoimunitní reakcí.

Mnohem rozšířenější je diabetes 2. typu, který se nejčastěji objevuje u lidí trpící obezitou. U tohoto typu sice slinivka inzulin v těle vytváří, potíž je ale v čerpání cukru z krve. Ten kvůli špatné aktivitě buněk zůstává v krvi.

Provádíme kompletní vyšetření a diagnostiku a následnou léčbu spojenou s poradenskými službami. Specializujeme se zejména na obor obezitologie, která se projevuje hlavně u diabetes 2. typu. Součástí naší léčby je i edukace rodinných příslušníků nemocného, poradna pro změnu životního režimu a diety.

Protože stravovací režim je při výskytu cukrovky velmi důležitý, klademe na toto odvětví při léčbě velký důraz. Cílem je získat správný příjem sacharidů, tuků a bílkovin a většinou i zvýšit fyzickou aktivitu pacientů.

U hypertoniků (lidmi s dlouhodobě vysokým tlakem) můžeme zavádět Holterovu monitoraci pro přesné a dlouhodobé zjištění krevního tlaku. Obdobně zavádíme monitoraci glykemií cestou senzoru, který se umístí pod kůži. Při komplikovanějších případech spolupracujeme s plzeňskou klinikou a pražskými pracovišti.

Zabývám se diagnostikou gestačního diabetu, tedy cukrovky u těhotných a dále péčí o ně během těhotenství i po porodu.

Dále se zabývám redukčními režimy dietami pro obézní nemocné.

 

 

Spolupracujeme s pojišťovnami

INTERDIA s.r.o.

Interní a diebetologická ambulance

MUDr.Helena Hlaváčková

IČ: 29164125

 

SÍDLO FIRMY

Malá Víska 85 Vrhaveč
339 01 Klatovy

Firma INTERDIA s.r.o. je vedená pod spisovou značkou C 28244 u Krajského soudu v Plzni. Firma byla zapsaná dne 3.1.2013.

KONTAKTY DO ORDINACE

tel: +420 376 323 267

mobil: +420 605 959 883

e-mail: info@interdia.cz

 

ORDINACE

Nádražní 844
Klatovy 3
339 01

MAPA